logo_wykład_narkomania_2022

Prelekcja na temat narkotyki i dopalacze

Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych wzięli udział w prelekcji prowadzonej przez funkcjonariusza z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Funkcjonariusz przybliżył uczniom wiedzę na temat swojej działalności w zakresie zapobiegania i zwalczania demoralizacji wśród dzieci i młodzieży.

Wyjaśnił również, czym są narkotyki i dopalacze, jak działają na organizm człowieka i co zawierają. Tematem zajęć była również odpowiedzialność karna. Prowadzący uświadamiał uczniów o konsekwencjach wyborów życiowych, które niekiedy mogą skończyć się złamaniem prawa, popadaniem w uzależnienia i w rezultacie realną groźbą długoletniego więzienia.

Mamy nadzieję że zajęcia te uświadomiły uczniów jak ważne jest odpowiedzialne funkcjonowanie w społeczeństwie i umiejętność dokonywania właściwych wyborów.

Skip to content