logo_Policja_zdalne

Zajęcie profilaktyczne

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo – profilaktycznego naszej szkoły. Pomimo trwającej nauki online, działania te są nadal kontynuowane.

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji we Wrześni Pan Tomasz Michalak spotkał się z młodzieżą online za pomocą platformy MS Teams. Podczas zajęć funkcjonariusz opowiedział o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przedstawił co dzieje się w sytuacji, gdy niepełnoletni wchodzi w konflikt z prawem i jakie są tego konsekwencje. Omówił też nieprawidłowe zachowania, między innymi palenie papierosów i e-papierosów oraz spożywanie alkoholu.

Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjanta. Mamy nadzieję, że fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych wśród młodzieży, oraz pozytywnie wpłynie na ich zachowania w szkole i poza nią.

Skip to content