17 kwietnia br. zwycięska drużyna etapu szkolnego w składzie: Maciej Pawlak, Paweł Podlewski i Adrian Stolarek (klasa 1 Tek) wzięła udział w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego “TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.
Była to już IX edycja konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Tegoroczna tematyka dotyczyła Austrii – jej geografii, historii, polityki, przemysłu, mediów, kultury, tradycji oraz znanych osobowości.
W etapie regionalnym rywalizowało 20 najlepszych drużyn z Wielkopolski, a nasz młody zespół wykazał się imponującą wiedzą izajął 6 miejsce, pokonując wiele zespołów głównie z liceów ogólnokształcących. Serdecznie gratulujemy tego sukcesu!
Przyszłoroczna edycja konkursu będzie dotyczyła kolejnego kraju niemieckiego obszaru językowego – Szwajcarii. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału.
