logo_wojaże_2024

Zagraniczne wojaże klas 2bTE i 2bTI

W dniach 27-29 maja 2024 roku, klasy 2 bTI i 2 bTE z Zespołu Szkół Politechnicznych wzięły udział w fascynującej wycieczce edukacyjnej do Wiednia, Bratysławy oraz Morawskiego Krasu.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Morawski Kras – jeden z najpiękniejszych obszarów krasowych w Europie. Podczas wędrówki przez malownicze tereny, mieliśmy okazję zwiedzić Jaskinię Punkvy, przepłynąć łodzią podziemną rzeką i zobaczyć imponującą przepaść Macocha. Była to niezapomniana przygoda, która pozwoliła na bliski kontakt z naturą i zrozumienie geologicznych procesów kształtujących krajobraz.

Drugiego dnia zwiedziliśmy stolicę Austrii, Wiedeń. Zwiedzanie rozpoczęła wizyta w monumentalnym Pałacu Schönbrunn, gdzie z zachwytem podziwialiśmy piękne ogrody. Następnie przeszliśmy przez urokliwe ulice miasta, zatrzymując się przy słynnej Katedrze św. Szczepana oraz przy Operze Wiedeńskiej. Wieczór zakończył się relaksującym spacerem po Praterze gdzie mogliśmy chłonąć atmosferę Wiednia.

Ostatniego dnia udaliśmy się do Bratysławy. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po starówce, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Bratysławski, Katedrę św. Marcina oraz Stare Miasto z jego malowniczymi uliczkami i zabytkowymi budynkami. Nie zabrakło również czasu na wspólne zdjęcia przy słynnej rzeźbie “Cumil – człowiek wychodzący z kanału”.

Wycieczka była doskonałą okazją do poznania bogatej historii i kultury Austrii oraz Słowacji, a także do integracji uczniów i nauczycieli. Wszyscy wróciliśmy z wyjazdu pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

Weronika Suplewska, Witold Michalak

Skip to content