logo_sukces_ZSP_2024

Kolejny sportowy sukces ZSP Września

Finał Wojewódzki XXV Licealiady w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców okazał się dla ZSP Września zarówno sukcesem organizacyjnym jak i sportowym. Po raz kolejny udało się przeprowadzić zawody na najwyższym poziomie organizacyjnym, a zespół dziewcząt uplasował się na czwartym miejscu.

Finał Wojewódzki XXV Licealiady w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców rozegrano na boiskach WOSiR przy ulicy Gnieźnieńskiej w dniu 28.05.2024 r.

W zawodach udział wzięło łącznie 29 najlepszych drużyn szkolnych z Wielkopolski. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiło 13 drużyn, a w kategorii chłopców 16.
Rywalizację przeprowadzono systemem brazylijskim, do dwóch przegranych meczów. Sety rozgrywane były do 15 punktów, a w przypadku konieczności rozegrania tajbreka do 11. Zawody rozgrywano równocześnie na sześciu boiskach, na trzech w każdej z kategorii.

Rozpoczęcie finału poprzedzono jego uroczystym otwarciem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: starosta Powiatu Wrzesińskiego Anita Kraska, dyrektor ZSP Września, przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni – Bogdan Nowak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotr Trawiński, naczelnik Wydziału Edukacji Olga Kośmińska-Giera, dyrektor WOSiR Mariusz Pierzchliński, prezes klubu siatkarskiego KRISHOME Września Robert Wardak, członek Zarządu SZS „Wielkopolska” Jarosław Graczyk oraz dyrektor Biura SZS “Wielkopolska” Monika Jefremienko.
W kategorii dziewcząt rywalizacja okazała się bardzo wyrównana. W wielu meczach o końcowym wyniku decydowały drobne detale. Duet ZSP Września Maria Owczarczak – Marika Krauze bliski był powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu, by znowu stanąć na podium. Wrześnianki bez porażki dotarły do meczu półfinałowego. Potem musiały niestety uznać wyższość swoich rywalek i ostatecznie uplasować się na czwartym miejscu. Na plus mogą sobie zaliczyć, że w fazie eliminacyjnej zdołały pokonać późniejsze mistrzynie województwa.
W kategorii chłopców prym wiodły duety ze szkół sportowych zajmując wszystkie miejsca na podium. Swoje turniejowe przetarcie zaliczyła drużyna uczniów klas pierwszych ZSP Września Hubert Andrzejewski i Jan Szperka. Po dwóch porażkach sklasyfikowani zostali na pozycji 13-16.

Klasyfikacja końcowa kategorii dziewcząt:

  1. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Poznań
  2. Liceum Ogólnokształcące nr 1 Jarocin
  3. III Liceum Ogólnokształcące Ostrów Wielkopolski
  4. Zespół Szkół Politechnicznych Września

Klasyfikacja końcowa kategorii chłopców:

  1. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Piła
  2. I Liceum Ogólnokształcące Szamotuły
  3. Sportowe Liceum Ogólnokształcące Poznań
  4. I Liceum Ogólnokształcące Poznań

Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Cztery czołowe zespoły w każdej z kategorii otrzymały pamiątkowe grawertony, a trzy najlepsze drużyny dodatkowo medale. Ponadto zawodnicy drużyn pierwszej czwórki w każdej z kategorii otrzymali statuetki ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz UMiG we Wrześni.

Turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP Września – Robert Czerniak i Przemysław Trubacz.

Skip to content