logo_DE_2024

“Mam super moce…” czyli szalony Dzień Ekonomisty w ZSP

19 kwietnia 2024 r., to dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci… 🙂
Kilka minut po godzinie 9 rozpoczęło się święto, na które tak długo czekaliśmy i jeszcze dłużej się do niego przygotowywaliśmy. 🙂

Dzień Ekonomisty, dedykowany był przede wszystkim uczniom klas ekonomicznych, ale nie tylko uczniowie w nim uczestniczyli. Wśród zaproszonych gości byli: dyrekcja szkoły, przedstawiciele Powiatowego Banku Spółdzielczego, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, absolwenci kierunków ekonomicznych, nauczyciele i samorząd uczniowski.

Założeniem uroczystości było wypromować i wyróżnić kierunki ekonomiczne naszej szkoły. Zrobiliśmy to dość nietypowo i inaczej niż zazwyczaj, bo nie w klasach i ławkach szkolnych, ale na hali sportowej.

Na początku spotkania głos zabrała dyrektor Powiatowego Banku Spółdzielczego we Wrześni, pani Teresa Olejniczak, która przybliżyła wszystkim tematykę cyberbezpieczeństwa. Następnie, uczniowie wszystkich klas ekonomicznych przedstawiali przygotowane przez siebie “małe biznesy” takie jak: cukiernia “Upiecze nam się w ZSP”, ręcznie robiona biżuteria, studio kosmetyczne, biuro rachunkowe “Kwity i pity”, “Vinted ZSP”, fotobudka i “FISKUS TRUCK”. W ramach wszystkich prowadzonych działalności, za symboliczną opłatą, każdy z nas mógł skorzystać z wyrobów i usług, które “małe biznesy” świadczyły. 🙂

Kolejnymi punktami programu były: konkurs na najlepsze ciasto ekonomiczne, pojedynek o mistrza gry planszowej “MONOPOLY”, pokaz mody biznesowej, “Familiada”, analiza SWOT kierunku technik ekonomista, wywiad z absolwentami ZSP, tik-tok o treści ekonomicznej oraz wyścig sportowy. Całość zwieńczył wyjątkowy finał “tort niespodzianka”. 🙂

Oczywiście całe to przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie Nasi wspaniali sponsorzy:

  • Rada Rodziców,
  • Zakład GRINBUD Zakład Ogólnobudowlany Dominika i Jarosław Sieszchuła z Gniezna,
  • Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni,
  • Cukiernia Szwarc,
  • Sklep jubilerski “Upominek” pani Honoraty Smodlibowskiej,
  • SPOŁEM Września,
  • ERA-TECH Krzysztof Wróblewski,
  • Biuro rachunkowe Janusz Ziółek,
  • APARTON Grupa Deweloperska.

Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie finansowe i rzeczowe. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy w wyjątkowy sposób zrealizować nasze plany i zamierzenia organizacyjne.

Dziękujemy również naszej cudownej młodzieży za ich zaangażowanie, pomoc i wsparcie. Wykonaliście kawał dobrej roboty, a Wasze tytułowe “super moce” zostały nieoficjalnym hymnem tego święta. 🙂

Fundusze zgromadzone w ramach prowadzonych małych biznesów wyniosły 2 142,43 zł i zostaną w całości przekazane na cel charytatywny – rehabilitację naszego absolwenta Marcina Powroźnika.

Skip to content