logo_wycieczka_VW-2024

W piątek, 19 kwietnia 2024r., klasa 4TM pod opieką pań: Weroniki Suplewskiej i Justyny Jurkiewicz zwiedzała fabrykę Volkswagen w Białężycach.

Uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, w tym po dziale budowy karoserii, montażu oraz spawalni. Mogli zobaczyć łącznie ponad 430 robotów oraz to, jak zgrzewa lub spawa się poszczególne elementy karoserii, a także jak montuje się koła lub inne elementy.

Fabryka w Białężycach pod Wrześnią jest jedną z najnowocześniejszych zakładów, której otwarcie nastąpiło w 2016 roku. Od tego czasu produkowana w niej jest kolejna generacja Volkswagena Craftera, w różnych odmianach, m.in. VW Crafter w wersji elektrycznej, tzw. e-Crafter, a także VW Grand California, który jest 100 procentowym kamperem.

Skip to content