logo_final_potyczki_2024

Finał IX edycji konkursu “Potyczki Informatyczne”

18 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole finał IX edycji konkursu “Potyczki Informatyczne” dla uczniów szkół podstawowych. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego, programowanie oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs odbywał się dwuetapowo.

Etap szkolny odbył się 11 kwietnia 2024 roku, brało w nim udział 46 uczniów z gminy Września, Miłosław, Pyzdry, Nekla i Kołaczkowo. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej.

W tegorocznej edycji, test wyłonił dziesięciu najlepszych uczniów do II etapu:

  • Marcel Drabina – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Marzeninie,
  • Nina Palacz – Zespół Szkół w Nekli,
  • Nikodem Berliński – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni,
  • Nikodem Sypniewski – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni,
  • Milena Jóźwiak – Zespół Szkół w Nekli,
  • Adam Adamski – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrześni,
  • Konrad Starzyński – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni,
  • Wojciech Tądrowski – Zespół Szkół w Nekli,
  • Mateusz Staszak – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni,
  • Mikołaj Kapczyński – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni.

Drugi etap – finał – polegał na rozwiązaniu zadań praktycznych dotyczących: systemu operacyjnego Microsoft Windows, oprogramowania biurowego (arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel), algorytmów (Scratch – interpretowany wizualny język programowania), C++/Python oraz stron internetowych (HTML). Autorami pytań I i II etapu konkursu byli nauczyciele przedmiotów informatycznych naszej szkoły.

Finalistami zostali:

I miejsce – Wojciech Tądrowski

II miejsce – Milena Jóźwiak

III miejsce – Nikodem Berliński

Finaliści i pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie konkursu naszym sponsorom. W tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie Starosty Wrzesińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września, Rady Rodziców przy Zespole Szkół Politechnicznych, firmy Dimnet Komputery, ul. Harcerska 4 oraz Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom IX edycji konkursu “Potyczki Informatyczne” za udział. Podziękowania należą się także nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Skip to content