logo_zp_Nowbud_2024

Zajęcia praktyczne 1 bTB w firmie Nowbud

W dniu 9 kwietnia 2024 r. klasa 1 bTB uczestniczyła w wycieczce do firmy budowlanej Nowbud. Podczas wizyty uczniowie mogli poznać proces przygotowywania mieszanki betonowej oraz właściwy sposób jej transportu na budowę. W trakcie pobytu uczniowie mogli zobaczyć jeden z etapów powstawania stropu Filigran, omówiono jego technologie wykonania i praktyczne zastosowanie w budownictwie.

Zwiedziliśmy także zbrojarnie, gdzie są przygotowywane na bieżąco zbrojenia wykorzystywane w prefabrykacji. Oprócz rzeczy teoretycznych, dzięki uprzejmości pracowników Nowbudu, nasi uczniowie mogli uczestniczyć w części praktycznej, a mianowicie pod nadzorem fachowców badali konsystencję mieszanki betonowej metodą Abramsa.

Nasi uczniowie wykazali się aktywnością i zainteresowaniem tematu, dlatego firma Nowbud pozostaje otwarta na realizowanie praktyk zawodowych przez naszych uczniów.

Skip to content