logo_konkursy_2024

Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim

Dnia 9.04.24 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie teksty (literackie lub informacyjne). Jury złożone z nauczycielek języka niemieckiego (Monika Kurzawska, Daria Szymkowiak) oceniało wystąpienia uczniów pod względem artykulacji, intonacji i interpretacji tekstu, a także jego doboru (poziomu trudności, tematyki).

Po naradzie jury zdecydowało się przyznać uczestnikom następujące miejsca:

I miejsce: Krzysztof Jankowski (1bTI)

II miejsce (ex aequo): Natalia Barczak (3TI), Kornelia Borowiak (3TER)

Bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zachęcamy do dalszych aktywności związanych z językiem niemieckim! Bravo! Bis zum nächsten Mal! 🙂

Skip to content