logo_buduj_z_pasja_2024

Etap okręgowy XIII Olimpiady “Buduj z Pasją”

W dniu 14 marca 2024 r. w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni odbyły się eliminacje okręgowe XIII edycji Olimpiady “Buduj z Pasją”. Głównym organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej. Nasza szkoła współorganizowała to wydarzenie, które zostało objęte patronatem Starosty Wrzesińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Uczestników Olimpiady przywitał Dyrektor Szkoły p. Bogdan Nowak i Starostwa Wrzesiński p. Dionizy Jaśniewicz, którzy wręczyli również uczestnikom i ich opiekunom dyplomy uczestnictwa oraz upominki.

Przed rozpoczęciem części konkursowej krótkie prezentacje przedstawili przedstawiciele Sponsorów Generalnych Olimpiady firmy Kubala oraz Saint-Gobain.

W trakcie zmagań Olimpijczyków klasy budowlane mogły zapoznać się z maszynami i sprzętem budowlanym, który prezentowała firma Ramirent na placu przed halą budowlaną Powiatowego Centrum Edukacji Budowlanej.

W eliminacjach uczestniczyło 12 dwuosobowych drużyn ze szkół okręgu wielkopolskiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach. Praktycznym – gdzie pracowali w zespole 2 osobowym i zmagali się z pracami murarsko-tynkarskimi. Teoretycznym – w którym każdy z uczestników rozwiązywał test samodzielnie, ale wspólny wynik będzie decydował o klasyfikacji drużyny.

Końcową ocenę prac przeprowadzi Komitet Główny Olimpiady i wytypuje 3 najlepsze drużyny, które pojadą na Finał Centralny w Stalowej Woli.

Naszą szkołę reprezentowali Marcin Mikołajczyk i Marcin Kańczurzewski z klasy 3TB, trzymamy kciuki!!!

Skip to content