logo_BW_2024

Bezpieczne Walentynki

W związku ze zbliżającym się Dniem Zakochanych, przeprowadzono pogadanki w dniu 5 lutego 2024 r. na temat “Bezpieczne Walentynki”. Podczas spotkań rozmawiano na temat chorób przenoszonych drogą płciową, w tym omówiono profilaktykę HIV i AIDS oraz HPV. Przekazano aktualne dane epidemiologiczne dotyczące HIV / AIDS oraz poinformowano o możliwości wykonania “szybkich testów” w Punkcie Konsultacyjno – Diagnostycznym w Poznaniu.

Dodatkowo zachęcano młodzież do zadbania o swoje i bliskich zdrowie poprzez zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną, higienę snu, higienę zdrowia psychicznego, unikania używek oraz systematyczne wykonywanie badań. Poruszono również zagadnienia związane z profilaktyką chorób nowotworowych: rak szyjki macicy, rak piersi i rak jądra. Uczniowie otrzymali ulotki z informacją o PKD w Poznaniu – kliknij tutaj!

Skip to content