logo_finał_OWiUM_2023

Finał IX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich

W dniach 14 – 15 grudnia 2023r. uczennica klasy 4 TEK (technik ekonomista) Wanesa Bogiel oraz uczennica klasy 3 TER (technik rachunkowości) Zuzanna Michalak wraz z koordynatorką olimpiady panią Małgorzatą Głowacką, nauczycielką przedmiotów ekonomicznych, gościły w Krzyżowej, nieopodal Świdnicy, na finale IX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich organizowanej przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

Oprócz zmagań konkursowych uczennice mogły poznać bogatą historię regionu, począwszy od Pałacu w Krzyżowej, gdzie 12 listopada 1989r. doszło do symbolicznej wymiany znaku pojednania między polskim premierem Tadeuszem Mazowieckimi i kanclerzem RFN Helmutem Kohlem. Organizatorzy Olimpiady pokazali również 63 uczniom z całej Polski największą drewnianą barokową świątynię w Europie, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Kościół Pokoju w Świdnicy, Katedrę Świdnicką oraz Wieżę Ratuszową. Reprezentantki ZSP odwiedziły Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy, a po wycieczce wzięły udział w turniej piłki siatkowej.

Zarówno Wanesa Bogiel jak i Zuzanna Michalak, dzięki udziałowi w finale IX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich otrzymały nagrodę w postaci zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego obie kwalifikacje w zawodach, w których się kształcą.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom sukcesu!

Skip to content