logo_Olimpiada_ZUS_2023

Szkolny etap olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych rozstrzygnięty!

We wtorek 28 listopada 2023r. kilkunastu uczniów technikum ekonomicznego oraz technikum rachunkowości wzięło udział w szkolnym etapie olimpiady organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Konkurs jest częścią projektu, w którym uczniowie naszej szkoły uczestniczą od samego początku jego istnienia, czyli 2014 roku. Projekt “lekcje z ZUS” powstał, by budować świadomość uczniów, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne i idea solidaryzmu społecznego.

Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu obejmującego pytania z czterech kluczowych zagadnień dotyczących ubezpieczeń społecznych tj.: świadomy zawsze ubezpieczony, co Ci się należy, kiedy płacisz składki, renty i emerytury, E-Zus czyli firma pod ręką.

Do etapu okręgowego z najlepszymi wynikami przeszły: Martyna Stanisławczyk z klasy 2 TR (technik rachunkowości), Kornelia Borowiak z klasy 3 TER (technik ekonomista) oraz Julia Świercz z klasy 4 TEK (technik ekonomista). Od tej pory dziewczyny tworzą drużynę i będą pod opieką pani Małgorzata Głowackiej, nauczycielki przedmiotów ekonomicznych, przygotowywać się do następnej rozgrywki, która odbędzie się w Poznaniu w dniu 28 marca 2024 roku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego za chęć udziału i wyrównaną walkę, a dziewczynom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

Skip to content