logo_Wolfsburg_2023

Uczeń klasy 3 w zawodzie mechanik precyzyjny Mateusz Pilarski w drugiej połowie października uczestniczył wraz z grupą uczniów z patronackiej klasy ze Swarzędza w projekcie uczniowskim CAR zorganizowanym przez VW Poznań.

W ciągu dwóch tygodni we współpracy z niemieckimi kolegami budowano auto wyścigowe. Elementy pojazdu takie jak: spoiler, czy obudowa pilota były tworzone w drukarkach 3D.

Samochód był składany w fabryce VW w Wolfsburgu. Po ukończeniu zadania, auto zostało przez uczestników projektu przetestowane, co sprawiło im ogromną frajdę.

W programie pobytu znalazło się także poza pracą wiele przyjemności: zwiedzanie fabryki VW oraz Autostadt, Phaeno oraz oczywiście stadionu piłkarskiego w Wolfsburgu.

W zakładzie VW uczniowie obserwowali jak przebiega proces produkcyjny. W interaktywnym centrum nauki Phaeno uczniowie mieli możliwość w drodze samodzielnych eksperymentów poznawać prawa fizyki, mechaniki, chemii i wielu innych dziedzin.

Na stadionie piłkarskim oprócz zwiedzania obiektu uczestnicy projektu obejrzeli mecz pomiędzy VfL Wolfsburg, a Bayern’em Leverkusen. Dla naszego ucznia byłego już piłkarza była to jedna z najmilszych atrakcji w trakcie pobytu.

Dla Mateusza udział w projekcie był niezwykłą przygodą i cennym doświadczeniem.

Skip to content