logo_VIII_OS_2023

VIII Olimpiada Statystyczna – etap szkolny

W środę 8 listopada 2023 roku wystartowała po raz ósmy Olimpiada Statystyczna. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostaje wyłonione grono finalistów i laureatów.

Zawody na etapie szkolnym odbywają się w całym kraju tego samego dnia, równocześnie we wszystkich szkołach zgłoszonych do olimpiady. Polegają one na rozwiązaniu testu on-line w wyznaczonym czasie 60 minut. W trakcie konkursu, uczeń może korzystać jedynie z kalkulatora prostego.

Po weryfikacji prac, okazało się, że uczennica klasy IV TEK – Julia Świercz uzyskała wynik, który pozwolił jej przejść do kolejnego etapu, jakim są zawody okręgowe. Odbędą się one 6 grudnia 2023 r.

Warto wspomnieć o nagrodach i uprawnieniach. Laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Dodatkowo uczestnicy zawodów szkolnych, okręgowych i centralnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki, mogą otrzymać nagrody finansowe lub rzeczowe.

Oczywiście Julii serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach.

Skip to content