logo_SDiNTiASZ_2023

Szkolne eliminacje IX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich już za nami!

W dniu 20 października 2023 roku odbyły się już po raz dziewiąty w ZSP eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich organizowanej przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Jak zwykle uczniowie klas ekonomicznych nie zawiedli. Tym razem do etapu szkolnego przystąpiło 20 uczniów zarówno z klas technikum ekonomicznego, jak i technikum rachunkowości, zachęconych do udziału przez koordynatorkę olimpiady panią Małgorzatę Głowacką nauczycielkę przedmiotów ekonomicznych.

Zawodnicy musieli zmierzyć się z tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jakim były “Ekonomiczne i społeczne aspekty zrównoważonego rozwoju w Polsce”, a także wykorzystać wiedzę ze wszystkich przedmiotów zawodowych nauczanych zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości.

Najlepszymi w etapie szkolnym okazały się uczennice: Wanesa Bogiel z klasy 4 technikum ekonomicznego, Oliwia Antoniak, Julia Goździewicz i Kinga Tyrakowska z klasy 3 technikum ekonomicznego oraz Zuzanna Michalak z klasy 3 technikum rachunkowości.

Dziewczyny zmierzą się już 16 listopada 2023r. w Poznaniu z innymi uczniami z Wielkopolski w etapie okręgowym, a potem mamy nadzieję w finale konkursu, który w tym roku odbędzie się w Świdnicy. Przypomnijmy, że oprócz nagród rzeczowych w olimpiadzie nagrodą dla finalisty etapu centralnego jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie we wszystkich kwalifikacjach.

Dziewczynom życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

Skip to content