logo_Rak_2023

15 październik – Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

16 października 2023 r. w naszej szkole przeprowadzono akcję “Różowa Wstążeczka”. Wolontariuszki rozdawały je wśród całej społeczności szkolnej, jako znak solidarności z osobami chorymi na raka piersi. Właśnie dlatego miesiąc październik jest utożsamiany z różowym kolorem, Miesiącem Świadomości Raka Piersi.

Jednocześnie na trzech godzinach lekcyjnych panie ze Stowarzyszenia Wrzesińskiego Klubu “Amazonki”, w towarzystwie pani Klaudii Zbieranek z PSSE we Wrześni oraz naszej pani pielęgniarki, odwiedzały poszczególne klasy. Zwracały szczególną uwagę na prowadzenie zdrowego stylu życia, regularną samokontrolę piersi, a także poddawanie się badaniom profilaktycznym w tym mammografii i USG.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że na tę chorobę nie chorują tylko kobiety, ale zapadają również mężczyźni.

Skip to content