logo_Open_House_2023

W dniu 19.10.2023 roku odbył się OPEN HOUSE PLESZEW, w którym wzięli udział uczniowie klasy IV Technik Mechanik ZSP Września. Wraz z uczniami brali udział w tym wydarzeniu ich opiekunowie, czyli pan Piotr Jóźwiak i pan Przemysław Borecki.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez dyrektorów fabryki oraz zaprezentowania planu dnia, jaki dla nas przygotowano. Następnie pokazano nam w tzw. show roomie, najnowsze maszyny, które są produkowane przez zakład oraz opowiedziano o najnowszych rozwiązaniach w zakresie obróbki skrawaniem. Oprócz prezentacji nowoczesnych obrabiarek DMG MORI oraz trendów i innowacji w obróbce wiórowej, zaproszono nas do zwiedzenia jednej z najnowocześniejszych na świecie fabryk przemysłu obrabiarkowego FAMOT Pleszew. Zaprezentowano nam pełną gamę produkowanych obrabiarek serii CLX, CMX oraz M i T oraz system automatyzacji PH 150. Zobaczyliśmy również niestandardowe rozwiązania technologiczne dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego oraz budowy narzędzi i form, bezpośrednio na Wydziale Obróbki Mechanicznej FAMOT Pleszew.

Po oprowadzeniu nas po fabryce i odpowiedzi na wiele pytań, które zadawali nasi uczniowie zaproszeni zostaliśmy na obiad. Spotkanie zakończyło się obietnicą, że niebawem spotkamy się znowu, aby móc zacieśniać więzy między przemysłem i szkołą i razem współpracować dla dobra naszych uczniów.

Skip to content