logo_festiwal_kwiaty_2023

Festiwal traw i kwiatów jesieni – Arboretum Wojsławice

Fantastyczna pogoda sprzyjała uczniom klas technikum architektury krajobrazu, które w dniu 2 października 2023 roku odwiedzili Arboretum Wojsławice. 1 października jest tam obchodzony festiwal kwiatów jesieni oraz traw ozdobnych.

Cały obiekt usytuowany jest na 62 ha bardzo zróżnicowanego terenu, głównie pagórkowaty. Zieleń bardzo różnorodnie dobrana i dostoswana dla różnych potrzeb użytkowników. Wydzielone są strefy użytkowe z sadem, gdzie mogliśmy posmakować nietypowych owoców, strefy ozdobne dla wypoczynku i relaksu oraz cześć modernistyczna utworzona w dużej mierze z traw ozdobnych.

Mimo później pory roku całość założeń nadal zachwyca kwitnącymi roślinami, które stopniowo odkrywaliśmy z przewodnikiem. Można tutaj podziwiać wiele gatunków i odmian, łamiących stereotypy jak chociażby kwitnące różaneczniki, których okres kwitnienia przypada na maj/czerwiec.

Kolejne alejki i założenia ukazywały niezwykłe kwiaty franklinii amerykańskiej, róż, zimowitów, hortensji, rudbekii i innych gatunków, które można wymieniać bez końca.

Zakończenie wycieczki były smaki wakacyjnej biesiady.

Skip to content