logo_MDbP_2023

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

2 października, w dniu urodzin Mahatamy Gandhiego, obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Szkolny Klub Wolontariatu w tym dniu przeprowadził akcję – Nie zgadzamy się na hejt, przemoc fizyczną i psychiczną w szkole i na świecie! 

W ramach tego wydarzenia, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali koszulki koloru białego, żółtego bądź zielonego. Jako społeczność szkolna, chcieliśmy w tym sposób wyrazić swój sprzeciw na wszelkie akty agresji i przemocy dziejące się w dzisiejszym świecie.

Gandhi wierzył, że jeśli chcemy zobaczyć, jak zmienia się świat wokół nas, powinniśmy zacząć od siebie: “Musisz być zmianą, którą chcesz zobaczyć na świecie” – mówił. Powtarzał, że nasza wielkość nie tkwi w tym, że jesteśmy w stanie zmienić świat, ale w tym, że jesteśmy w stanie zmienić samych siebie.

Skip to content