logo_Auschwitz_2023

Wyjazd do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau

Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie (George Santayone)

13 czerwca 2023 r. prawie 100 osób postanowiło przyjrzeć się historii, o której pamiętać trzeba, a która jednocześnie jest jedną z najbardziej tragicznych i mrocznych wydarzeń minionego wieku.

Wyjazd do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau jest zawsze wielkim, emocjonalnym i dla wielu trudnym przeżyciem. Tym razem zwiedzanie Muzeum zakończyło się warsztatami w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Młodzież, podzielona na grupy, wzięła udział w spotkaniach z edukatorami, którzy przeprowadzili zajęcia na tematy związane z historią i funkcjonowaniem obozu.

Projekt od lat konsekwentnie realizowany i zakładający, że powinna tam pojechać grupa przygotowanych do zwiedzania (znających literaturę obozowa, historię Holocaustu i II wojny światowej) świadomych odbiorców, spotyka się niezmiennie z wyrazami uznania ze strony Przewodników i Pracowników Muzeum. Potwierdziły to również opinie edukatorów i umiejętności naszych Uczniów. Poradzili sobie doskonale!

Organizatorki wyjazdu bardzo dziękują opiekunom grup: Pani Monice Sitko oraz Panu Piotrowi Jóźwiakowi za to, że zechcieli nam towarzyszyć. Mamy nadzieję, że wrażenia zrekompensowały brak snu.🙂

Skip to content