logo_plażówka_2023

Wielkie zaskoczenie. Siatkarki ZSP Września z medalem

Kolejny sukces sportowy odnotowali reprezentanci ZSP Września biorący udział w Finale Wojewódzkim Licealiady w Siatkówce Plażowej. Para dziewcząt odnotowała życiowy sukces zdobywając brązowy medal, a para chłopców była o krok od wywalczenia miejsca w czwórce finałowej.

Finał Wojewódzki XXIV Licealiady w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców rozegrano na boiskach WOSiR we Wrześni w dniu 06.06.2023 r. Gospodarzem imprezy był Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni. Dla wrzesińskiej szkoły zawody okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym i sportowym. W kwestii organizacyjnej wielu uczestników kończąc swój udział w zawodach we Wrześni wyrażało swój zachwyt w stosunku do kompleksu boisk, basenu i całej towarzyszącej infrastruktury, jednocześnie bardzo pozytywnie oceniając sposób organizacji i przeprowadzenia zawodów.

W kwestii sportowej udział reprezentantów ZSP Września w zawodach wojewódzkich okazał się dla nich kolejnym sukcesem. Przed imprezą żadnej z drużyn gospodarzy nie można było zaliczać do grona faworytów. Rewelacyjny wręcz występ zanotowała para dziewcząt z ZSP Września. Marika Krauze i Maria Owczarczak (opiekun Anna Pawlak i Justyna Andrzejewska) po przegraniu pierwszego meczu z ZSP Zduny znalazła się od razu po prawej stronie turniejowej drabinki. Tam wrześnianki wygrały cztery spotkania z rzędu docierając do półfinału. W meczu półfinałowym były o krok od zwycięstwa. Ostatecznie w tajbreku musiały jednak uznać wyższość reprezentantek LO MM Poznań. W walce o brązowy medal para ZSP nie dała szans drużynie ZSP Zduny, z którą przegrała w pierwszym meczu.

Chłopcy z ZSP Września po przegraniu drugiego meczu po prawej stronie drabinki turniejowej wygrali dwa kolejne spotkania. Wiktor Chwiłkowski i Kacper Kaźmierczak (opiekun Robert Czerniak) odpadli z rywalizacji dopiero w pojedynku o udział w półfinale z reprezentacją LO I Jarocin. Ostatecznie uplasowali się na miejscach 5-6.

W Finale Wojewódzkim w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców rozgrywanym w ramach XXIV Licealiady udział wzięło łącznie 31 najlepszych drużyn szkolnych z Wielkopolski. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiło 15 drużyn, a w kategorii chłopców 16. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i w kategorii chłopców zawody rozgrywano systemem brazylijskim, do dwóch przegranych meczów. Zawody rozgrywano równocześnie na sześciu boiskach, na trzech w każdej z kategorii.

Rozpoczęcie zawodów poprzedzono uroczystym ich otwarciem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Dyrektor ZSP Września, przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni – Bogdan Nowak oraz wiceburmistrz Miasta i Gminy Września – Artur Mokracki.

Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Nagrody najlepszym zespołom turnieju wręczała Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego we Wrześni – Olga Kośmińska-Giera. Cztery czołowe zespoły w każdej z kategorii otrzymały pamiątkowe grawertony, a trzy najlepsze drużyny dodatkowo medale. Ponadto zawodnicy drużyn pierwszej czwórki w każdej z kategorii otrzymali statuetki ufundowane przez Powiat Wrzesiński.

Turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP Września – Robert Czerniak i Przemysław Trubacz.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt

1.Liceum Ogólnokształcące Trzcianka

2.Liceum Ogólnokształcące ŚW. Marii Magdaleny Poznań

3. Zespół Szkół Politechnicznych Września

4.Zespół Szkół Ponadpodstawowych Zduny

5-6.III Liceum Ogólnokształcące Poznań, I Liceum Ogólnokształcące Szamotuły

7-8.I Liceum Ogólnokształcące Turek, III Liceum Ogólnokształcące Kalisz

9-12.Zespoł Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin, I Liceum Ogólnokształcące Kościan, I Liceum Ogólnokształcące Leszno, Liceum Ogólnokształcące I Jarocin

13-15.Liceum Ogólnokształcące Czarnków, Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego Konin, Zespół Szkół nr 1 Zbąszyń       

Klasyfikacja końcowa chłopców

1.Liceum Ogólnokształcące Piła

2.Sportowe Liceum Ogólnokształcące Poznań

3.Zespół Szkół nr 3 Szamotuły

4.Liceum Ogólnokształcące nr 1 Jarocin

5-6.III Liceum Ogólnokształcące Kalisz, Zespół Szkół Politechnicznych Września

7-8.VIII Liceum Ogólnokształcące Poznań, VII Liceum Ogólnokształcące Kalisz

9-12.Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin, Zespół Szkół Technicznych Międzychód, Edukacja Lubasz, Zespół Szkół Technicznych Turek

13-16.II Liceum Ogólnokształcące Konin, Liceum Ogólnokształcące Wolsztyn, Zespół Szkół Zawodowych Rawicz, Zespół Szkół nr 2 Nowy Tomyśl

Skip to content