logo_Wienerberger_2023

W ramach zajęć z pracowni technologii budownictwa odbyło się szkolenie dla klasy 2 w zawodzie technik budownictwa. Szkolenie było prowadzone przez Pana Andrzeja Łukaszewskiego z firmy Wienerberger.

Zostały przestawione materiały Porotherm, w skład których wchodziły: pustaki przeznaczone do budowy zewnętrznych ścian nośnych z dociepleniem oraz ścian nośnych wewnętrznych, belki stropowe, kształtki ceramiczne oraz cienkowarstwowa zaprawa do murowania na sucho. Uczniowie podczas szkolenia, mogli samodzielnie nakładać zaprawę i układać pustaki. Murowanie na cienkowarstwową zaprawę, znacznie przyspiesza prace budowlane i poprawia parametry cieplne muru.

Na szkoleniu uczniowie dowiedzieli się, że ściany z nowoczesnych pustaków ceramicznych to jedna z najczęściej wybieranych konstrukcji do budowy domu. Gwarantują najpierw szybkie zakończenie etapu stanu surowego domu, a później znakomite parametry użytkowe podczas jego eksploatacji. Wysoka wytrzymałość, odporność na działanie ognia i dobra izolacyjność akustyczna zapewniają domownikom poczucie bezpieczeństwa i spokój, zaś świadomość, że materiał jest ekologiczny i naturalny, a wybudowane z niego ściany paroprzepuszczalne, to podstawa przyjaznego, zdrowego mikroklimatu wnętrz, który będziemy odczuwać na co dzień.

Skip to content