logo_projekt_English_2023

Matematyka po angielsku? Why not!

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły zrealizowali zadanie z modułu X ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “(Nie)zwykła matematyka”. Uczniowie stanęli na wysokości zadania tworząc lapbooki, “tablice” oraz aplikacje, które zawierają polsko-angielskie słowniki matematyczne, wiele definicji, wzorów oraz zadania, w których uczniowie mogą sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę z zakresu nie tylko matematyki, ale również języka angielskiego.

Projekt ten pokazuje, że matematykę i język angielski można ze sobą połączyć w ciekawy sposób. Liczymy, że te prace zachęcą młodzież do poszerzania swoich horyzontów i ułatwią im nabywanie wiedzy z dwóch kluczowych przedmiotów równocześnie.

Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie:

  • Nadia Krzyżkowiak 4 aTI,
  • Dawid Helak 4 aTI,
  • Jakub Rozmiarek 4 aTI,
  • Wiktor Golimowski 4 aTI,
  • Kacper Brzymyszkiewicz 4 aTI,
  • Szymon Bednarek 4 aTI,
  • Julia Świercz 3 TEk,
  • Tetiana Drotsenko 1 bTI,
  • Nikita Kostiuchenko 1 bTI,
  • Mykyta Kravchenko 1 bTI.

Poniżej załączamy niektóre prace naszych uczniów.

Praca 1 – Nauka Słówek kliknij tutaj!

Praca 2 – Math in English pobierz folder skompresowany programem 7-zip:

Skip to content