logo_wycieczka_Gniezno_2023

W dniu 24 kwietnia 2023 r. klasa IV TBp i część klasy II TB wraz z nauczycielkami przedmiotów zawodowych odwiedziła naszą pierwszą stolicę – Gniezno.

Zgodnie z zainteresowaniami przedmiotowymi kierunkiem naszego zwiedzania była Katedra Gnieźnieńska, a przede wszystkim jej podziemia. Młodzież z zainteresowaniem wsłuchiwała się w opowiadania Pani przewodnik na temat historii powstania Katedry i kościołów, które wcześniej znajdowały się w tym samym miejscu. Dowiedzieliśmy się również dużo na temat początków Państwa Polskiego oraz wydarzeń które są związane ze Wzgórzem Lecha w Gnieźnie.

Po zwiedzaniu Katedry udaliśmy się na spacer, w trakcie którego szukaliśmy gnieźnieńskich zajęcy, obserwowaliśmy architekturę tego pięknego miasta. Szczególną uwagę poświeciliśmy niedawno rewitalizowanemu obszarowi – Wenecji.

Skip to content