zobaczyc1

Zobaczyć Matematykę

Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XV edycji konkursu “Zobaczyć Matematykę”. Termin nadsyłania prac upływa 15 maja 2023 r. Podobnie jak w poprzednich latach wystartowały dwie wersje konkursu.

1) Pierwsza z nich to wersja klasyczna, polegająca na przygotowaniu strony internetowej, której celem jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych narzędzi komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne. Uczestnik konkursu powinien samodzielnie przygotować stronę internetową, która w sposób przystępny i atrakcyjny przybliży zagadnienie związane z matematyką wybrane przez autora strony.

2) Druga z wersji konkursu to wersja artystyczna, która ma na celu propagowanie matematyki za pomocą pracy plastycznej w dowolnej trwałej technice plastycznej, np. obraz, grafika, rysunek, pastel itp.
Uwaga: Począwszy od roku 2023 prace w postaci zdjęć nie będą rozpatrywane w konkursie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i nadsyłania prac.

Więcej informacji na stronie: https://www.zobaczycmatematyke.agh.edu.pl/informacje-o-konkursie/

Skip to content