logo_SDZD_2023

Dziś 21 marca? Załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Celem obchodów tego dnia jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej życia i funkcjonowania osób z zespołem Downa, propagowanie praw osób z tą wadą oraz integracja z nimi. W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia dwóch różnych skarpetek! Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Chcemy pokazać, że osoby z Zespołem Downa są i chcą być wśród nas. Że należą do naszego świata. Że wierzymy w różnorodne, szczęśliwe społeczeństwo, w którym każdy może odnaleźć swoje miejsce.

Chodzi przecież o ludzką życzliwość, tolerancję i zrozumienie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bo w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy #bardziejpodobniniżróżni. Zachęcamy, do przyłączenia się do akcji! 

Skip to content