logo_Futsal_ZSP_2023

Złoty medal w hali wypełnionej po brzegi

Niesamowitego wyczynu dokonali piłkarze ZSP Września zdobywając drugi raz z rzędu mistrzostwo województwa w futsalu w ramach rozgrywek Licealiady prowadzonych przez SZS “Wielkopolska”. Świadkami obrony tytułu mistrzowskiego przez uczniów ZSP była niespotykana dotychczas w ich własnej hali rzesza kibiców.

Finał Wojewódzki w Futsalu w ramach XXIV Licealiady rozegrano w dniu 23.02.2023 r. w hali ZSP Września. W turnieju udział wzięło siedem drużyn, które awansowały z wcześniejszych eliminacji. Były to: ZSP nr 1 Kępno (Rejon Kalisz), III LO Konin (Rejon Konin), ZSZ Gostyń (Rejon Leszno), CKZiU Złotów (Rejon Piła), ZS Opalenica (Rejon Poznań Teren Zachód), ZSP Śrem (Rejon Poznań Teren Wschód), ZSP Września (Rejon Poznań Teren Wschód).

Przed rozpoczęciem turnieju dokonano weryfikacji drużyn, ustalenia systemu przeprowadzenia rywalizacji, losowania grup oraz przeprowadzono odprawę techniczną. W drodze losowania i częściowo rozstawienia (do dwóch innych grup przydzielono medalistów ubiegłorocznej Licealiady – ZSP Września i ZSZ Gostyń) ustalono skład grup eliminacyjnych. Wcześniej organizator ustalił kolejność rozgrywania meczów.

Grupa A

 1. ZSZ Gostyń
 2. ZSP nr 1 Kępno
 3. III LO Konin
 4. ZSP Śrem

Grupa B

 1. ZSP Września
 2. CKZiU Złotów
 3. ZS Opalenica

Turniej rozpoczął się jego uroczystym otwarciem. Wśród zaproszonych gości znalazł się Starosta Powiatu Wrzesińskiego – Dionizy Jaśniewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Września – Tomasz Kałużny, Dyrektor ZSP Września, Przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni – Bogdan Nowak, Członek Zarządu Powiatu Wrzesińskiego – Stefan Tomczak, Prezes SZS “Wielkopolska” – Zdzisław Urbańczyk, Członek Zarządu SZS “Wielkopolska” – Jarosław Graczyk, Prezes pierwszoligowego klubu siatkówki Krispol Września – Robert Wardak oraz były zawodnik Lecha Poznań – Waldemar Przysiuda. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor ZSP Września.

Rozgrywki grupowe – Grupa A

ZSZ Gostyń – ZSP Śrem 3:0

ZSP nr 1 Kępno – III LO Konin 1:1

ZSZ Gostyń – III LO Konin 2:2

ZSP Śrem – ZSP nr 1 Kępno 1:5

ZSZ Gostyń – ZSP nr 1 Kępno 1:1

III LO Konin – ZSP Śrem 4:2

Kolejność w grupie A

 1. ZSP nr 1 Kępno 3 5 7:3
 2. ZSZ Gostyń 3 5 6:3
 3. III LO Konin 3 5 7:5
 4. ZSP Śrem 3 0 3:12

Rozgrywki grupowe – Grupa B

CKZiU Złotów – ZS Opalenica 1:2

ZSP Września – ZS Opalenica 2:0

ZSP Września – CKZiU Złotów 1:2

Kolejność w grupie B

 1. ZSP Września 3 3 3:2
 2. CKZiU Złotów 3 3 3:3
 3. ZS Opalenica 3 3 2:3

Poziom prezentowany przez uczestniczące drużyny okazał się niezwykle wyrównany. Zarówno w Grupie A jak i Grupie B po trzy zespoły zgromadziły na swoim koncie taką samą liczbę punktów. Ostatecznie o kolejności w grupach decydował bilans bramkowy.

Faza finałowa
Półfinał I
ZSP nr 1 Kępno – CKZiU Złotów 1:2

Półfinał II
ZSZ Gostyń – ZSP Września 1:2

Mecz o 5. miejsce
III LO Konin – ZS Opalenica 1:5

Mecz o 3. miejsce
ZSP nr 1 Kępno – ZSZ Gostyń 2:3

Finał
CKZiU Złotów ZSP Września 0:1

Klasyfikacja końcowa

 1. Zespół Szkół Politechnicznych Września
 2. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Złotów
 3. Zespół Szkół Zawodowych Gostyń
 4. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Kępno
 5. Zespół Szkół Opalenica
 6. III Liceum Ogólnokształcące Konin
 7. Zespół Szkół Politechnicznych Śrem

Wyniki meczów półfinałowych jak i meczów o pozycje medalowe ważyły się do ostatniej sekundy. Ostatecznie okazało się, że zwycięzcy każdego z nich wygrywali tylko różnicą jednej bramki.

Po zakończeniu turnieju dokonano jego uroczystego podsumowania. Każda z uczestniczących drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom i zdjęcie. Cztery pierwsze zespoły grawertony, a pierwsza trójka medale ufundowane przez SZS „Wielkopolska”. Zawodnicy czterech najlepszych drużyn dodatkowo otrzymali zestaw upominków ufundowany przez Starostwo Powiatowe we Wrześni i Urząd Miasta i Gminy we Wrześni. Przyznano także jedną nagrodę indywidualną. Piłkę z podpisami graczy Lecha Poznań ufundowaną przez właściciela Szkółki Piłkarskiej Waldemara Przysiudę otrzymał najlepszy zawodnik meczu finałowego – Mikołaj Czajczyński (ZSP Września).

W trakcie całej imprezy w hali sportowej ZSP Września panowała niesamowita atmosfera i doping. Momentami na trybunach zasiadało blisko 1000 kibiców.

ZSP Września zagrał w składzie: Jan Perzyński – Dawid Cieślak, Mateusz Chojnacki, Mikołaj Czajczyński, Tymoteusz Graczyk, Bartosz Grajkowski, Mateusz Kasprowicz, Michał Majewski, Marcin Spychalski, Wiktor Strzelczyk

Głównym organizatorem turnieju i opiekunem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP Września – Robert Czerniak.

Skip to content