logo_PUP_2023

Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy

18 stycznia br. klasa II TER wraz z opiekunami p. Anną Chęcińską i p. Katarzyną Cieślewicz uczestniczyła w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrześni. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z działalnością urzędu, możliwościami jakie daje PUP osobom, szczególnie młodym, wchodzącym na rynek pracy.

Uczniowie dowiedzieli się także, na podstawie tzw. barometru zawodów dla powiatu wrzesińskiego i dla województwa wielkopolskiego – o tym, które zawody są deficytowe, w których brakuje pracowników, zrównoważone, w których liczba pracowników odpowiada potrzebom pracodawców czy nadwyżkowe.

Za umożliwienie tej wizyty specjalne podziękowania kierujemy do pani dyrektor J. Musiałkiewicz, p. H. Szafrańskiej, p. A. Nowaczyk z PUP.

Skip to content