logo_100_WS

Rok 2023 został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej, jednej z najpopularniejszych polskich poetek, eseistki i laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1996 r.

Jej twórczość spotyka się wciąż z ogromnym uznaniem. Mistrzyni słownej precyzji, wysublimowanej ironii, specjalistka od komentowania codzienności, inteligentna i błyskotliwa poetka, tworzyła utwory, które zapadają w pamięć i stają się inspiracją dla wielu artystów.

Zapraszam chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim, w którym będzie można podzielić się z innymi własną interpretacją wybranego tekstu W. Szymborskiej. Konkurs odbędzie się pod koniec marca.

Proszę, zgłaszajcie się do uczących Was Polonistów lub do Pań Bibliotekarek – otrzymacie wykaz tytułów wierszy obowiązujących na konkursie 😃.

Skip to content