logo_OWiUM_2022

Julia Świercz z klasy 3Tek finalistką kolejnej olimpiady!!!

W dniach 15 – 16 grudnia br. uczennica klasy 3 technikum ekonomicznego Julia Świercz wraz z koordynatorką olimpiady panią Małgorzatą Głowacką, nauczycielką przedmiotów ekonomicznych gościły w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie, w finale VIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich. Julia znalazła się w gronie 64 najlepszych w Polsce uczniów techników ekonomicznych i rachunkowości, którzy zmagali się w swoich województwach z tematyką wiedzy menedżerskiej. Gospodarze finału olimpiady zadbali o uczestników oprowadzając ich w mroźne popołudnie po najważniejszych punktach stolicy województwa zachodniopomorskiego. Na drugi dzień wręczone zostały pamiątkowe dyplomy wszystkim uczniom i opiekunom oraz zaświadczenia o zdobyciu tytułu finalisty. Nagrodą dla finalisty jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie we wszystkich kwalifikacjach.

Warto dodać, że to już drugi sukces Julii w finale ogólnopolskiej olimpiady. Taką samą nagrodę Julia wywalczyła w maju br. zdobywając tytuł finalistki w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości. To nie koniec sukcesów tej wybitnej ekonomistki w tym roku, Julia ma szansę zdobyć po raz trzeci tytuł finalistki, tym razem w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, w której miesiąc temu zdobyła najwyższy wynik w najkrótszym czasie. Jeśli to się uda, będzie to pierwszy raz w historii ZSP, kiedy to jedna uczennica zdobywa tytuł finalisty w trzech olimpiadach przedmiotowych dających zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Gratulujemy Julii dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne.

Skip to content