logo_Koala_konkurs_2022

X edycja konkursu KOALA

5 grudnia 2022 roku rozpocznie się X edycja konkursu KOALA (KOmbinatoryka Algorytmy LogikA), organizowanego przez Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Wydział Matematyki i Informatyki UAM, Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz V LO w Poznaniu. Zapraszamy chętnych.

Konkurs ma charakter drużynowy i składa się z trzech etapów. W pierwszym należy w czasie trzech tygodni rozwiązać trzy serie zadań i poprzez formularz online odesłać w wyznaczonym terminie odpowiedź. Zawody drugiego i trzeciego etapu dla najlepszych drużyn odbywają się na terenie WMI UAM. Tegoroczna edycja, jak i poprzednie, została objęta honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży matematyką dyskretną (w tym kombinatoryką) i informatyką (myśleniem algorytmicznym). Zadania konkursowe pobudzają kreatywne myślenie i zachęcają do poszukiwania oryginalnych i efektywnych rozwiązań.

Szczegóły konkursu, regulamin i zadania treningowe znajdują się na stronie – kliknij tutaj!

Szkolnym opiekunem konkursu jest nauczyciel matematyki pani Magdalena Zajda.

Skip to content