logo_Olimpiada_ZUS_2022

Kolejne zmagania ekonomistów za nami!

W dniu 22 listopada 2022 roku 17 uczniów z klas: drugiej technikum rachunkowości oraz drugiej, trzeciej i czwartej technikum ekonomicznego wzięło udział w etapie szkolnym olimpiady “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Uczniowie zmagali się z testem 20 pytań z zakresu wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych. Walka była bardzo zacięta i wyrównana. Aż pięciu osobom udało się zdobyć maksymalną liczbę punktów. Niestety do etapu wojewódzkiego może zakwalifikować się tylko trzech najlepszych uczniów. O tym, kto pojedzie do Poznania zadecydował zgodnie z regulaminem czas oddania testu. Najlepsza okazała się Julia Świercz z klasy 3 TEK (technik ekonomista), która rozwiązała test w pięć minut, kilka sekund później test oddała jej koleżanka z klasy Agata Machińska. Po 10 minutach od rozpoczęcia zmagań test w całości prawidłowo rozwiązany oddała Julia Gomuła z klasy 2TER (technik rachunkowości). Dziewczyny już jako drużyna reprezentować będą naszą szkołę w etapie wojewódzkim w dniu 7 marca 2023r.

Olimpiada jest podsumowaniem projektu “Lekcje z ZUS”, w którym nasza szkoła uczestniczy od początku jego istnienia, czyli od roku 2016 roku, a koordynatorem przedsięwzięcia w szkole jest pani Małgorzata Głowacka – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych.

Warto przypomnieć, że już 2 razy udało nam się znaleźć w finale konkursu. Pierwszy raz w roku 2016 finalistkami były ówczesne uczennice klasy IV Tek (technik ekonomista): Paulina Machińska, Aneta Pankros oraz Natalia Dąbek, a w roku 2021 do finału przeszły Paulina Kamińska, Weronika Pachuta z klasy 4 Ekp oraz Wiktoria Lepczyńska z klasy 4 Tek (technik ekonomista).

Dziewczynom życzymy sukcesu i już trzymamy kciuki!

Skip to content