logo_rejon_tenis_2022

Historyczny sukces tenisistów stołowych ZSP Września

Reprezentacja ZSP Września w tenisie stołowym podczas zawodów przeprowadzonych w Jarocinie uzyskała awans do Finału Wojewódzkiego XXIII Licealiady. Podobny sukces miał miejsce prawie ćwierć wieku temu.

Po zwycięstwie w zawodach powiatowych reprezentacja ZSP Września uzyskała prawo udziału w zawodach rejonowych. Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Tenisie Stołowym Chłopców rozegrano w dniu 30.11.2022 r. w Jarocinie. Tam o dwa miejsca premiowane awansem do finału wojewódzkiego rywalizowało siedem drużyn z różnych szkół. Turniej rozegrano systemem rosyjskim. Po czterech zwycięstwach i przegraniu jednego meczu podczas zawodów zespół ZSP Września uplasował się na drugim, premiowanym awansem do finału wojewódzkiego miejscu.

Wyniki drużyny ZSP Września

ZSP Września – ZSP nr 1 Jarocin 3:1
ZSP Września – ZST Gniezno 3:1
ZSP Września – ZSR Grzybno 0:3
ZSP Września – ZSP nr 2 Jarocin 3:0
ZSP Września – ZST Gniezno 3:2

Klasyfikacja czołówki turnieju

  1. ZSR Grzybno
  2. ZSP Września
  3. ZST Gniezno

Reprezentacja ZSP Września wystąpiła w składzie: Szymon Molski (IV TEp), Mateusz Molski (I a TE), Tymon Jóźwiak (II TE)

Opiekun: Zbigniew Nawrocki

Skip to content