logo_AIDS_2022

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS, który ma na celu uwrażliwienie społeczności na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS podejmowanych na całym świecie. W związku z powyższym przy gabinecie pielęgniarki szkolnej pojawiła się gazetka na ten temat.

W dniu jutrzejszym przy pokoju nauczycielskim odbędzie się akcja profilaktyczna “Czerwona kokardka”. Będzie ona polegała na przypinaniu kokardek uczniom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły na znak solidarności z osobami dotkniętymi AIDS/HIV.

Dodatkowo materiały informacyjno – edukacyjne dostępne są na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS – kliknij tutaj!

Anna Pawlak – Koordynator ds. zdrowia

Skip to content