logo_DRzP_2022

Światowy Dzień Rzucania Palenia

W związku z przypadającym na 17 listopada 2022 roku Światowym Dniem Rzucania Palenia w Zespole Szkół Politechnicznych zostały podjęte działania o charakterze profilaktycznym.

Pierwszym z nich było przygotowanie gazetki z informacjami i plakatami informującymi odbiorców o bardzo szkodliwym wpływie nikotyny na organizm człowieka i zniechęcającymi do palenia tytoniu.

Gazetka została przygotowana przez szkolnego koordynatora zdrowia Annę Pawlak. Kolejnym działaniem dla podkreślenia Światowego Dnia Rzucania Palenia w szkole, na dwóch godzinach lekcyjnych gościliśmy panią Klaudię Zbieranek, powiatowego koordynatora działu Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia z PSSE we Wrześni. Wspólnie z panią Klaudią odwiedzałyśmy młodzież w losowo wybranych klasach (1bTB, 1mpr, 4TAI, 2TER, 2TAI, 4bTI, 3mpr, 4TB), gdzie zostały przeprowadzone profilaktyczne pogadanki.

Anna Pawlak – koordynator ds. zdrowia

Skip to content