logo_radca_prawny_2022

Spotkania z radcą prawnym

W dniach 21.10 i 27.10.2022 r. klasa I TEK (technik ekonomista) w ramach zajęć z prawa, miała okazję wysłuchać prelekcji radcy prawnego. Pani Halina Woźniak-Hendrysiak, która jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, opowiedziała uczniom o dziedziczeniu testamentowym w ramach testamentów zwykłych i szczególnych.

Pojawiły się pojęcia takie jak: spadek, testament, zachowek, spadkodawca, spadkobierca, dziedziczenie, dziedziczenie ustawowe, dziedziczenie testamentowe czy odrzucenie spadku. Była to doskonała okazja do poznania tej gałęzi prawa cywilnego “od kuchni”. Młodzież mogła usłyszeć o różnych trudnych, ale i ciekawych sytuacjach, z jakimi na co dzień zmaga się nasz gość.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie oraz ogrom wiedzy, przedstawiony w bardzo przystępny i ciekawy sposób.

Skip to content