logo_kampania_drugie_zycie_2022

Inauguracja 15 Edycji Kampanii Społecznej “Drugie życie”

26 października w Światowym Dniu Donacji i Transplantacji, uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w inauguracji 15 Edycji Kampanii Społecznej “Drugie życie”, promującej świadome dawstwo narządów.

Inauguracja oraz szkolenie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. W części szkoleniowej uczniowie zapoznali się z ideą Kampanii i szkolili się w zakresie prawnych i medycznych aspektów przeszczepiania narządów. Dowiedzieli się również, jakie jest stanowisko Kościoła Katolickiego dotyczącego transplantologii oraz wysłuchali historii osób, które czekają na przeszczep lub żyją z przeszczepionym narządem.

W trakcie roku szkolnego w naszej placówce będą prowadzone akcje, mające na celu zwiększenie wiedzy dotyczącej transplantologii oraz podniesienie świadomości społecznej na temat wagi wypełniania “Oświadczenia woli”, jako dokumentu ratującego zdrowie i życie innych.

Główni koordynatorzy Kampanii: Anna Pawlak, Piotr Jóźwiak

Skip to content