logo_SDS_2022

20 października w ramach realizowanego ogólnopolskiego projektu “(Nie)zwykła matematyka” uczniowie klasy I TR (technik rachunkowości) obchodzili Światowy Dzień Statystyki. Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 3 czerwca 2010 roku z inicjatywy Komisji Statystycznej ONZ. Dzień ten stanowi wyraz uznania dla statystyków za ich wybitny wkład w opracowanie i udostępnianie danych statystycznych stanowiących podstawę dla wielu decyzji.

Nasi pierwszoklasiści w ramach przedmiotu – elementy statystyki opisowej w bardzo ciekawy sposób przedstawili temat “Nasza szkoła w liczbach”. Wszyscy mogli się dowiedzieć ilu uczniów liczy nasza szkoła w ramach klas technicznych i branżowych, jaka jest liczba oddziałów w klasach I, II, III, IV, na których kierunkach jest więcej dziewcząt, a które kierunki to męska domena. Zostały również przytoczone informacje liczbowe, dotyczące pracowników szkoły, tj. kierowników, administracji i obsługi.

Uczniowie nie zapomnieli także o swoich nauczycielach. Policzyli wszystkich, z podziałem na przedmioty ogólnokształcące i zawodowe. Omówiliśmy również budynki, w których, na co dzień się kształcą, policzyliśmy m.in. sale lekcyjne, pokoje nauczycielskie, gabinet dyrektora i wicedyrektorów oraz sanitariaty. To była naprawdę spora dawka liczb, z którą uczniowie poradzili sobie celująco.

Za pomoc w zrealizowaniu zajęć serdecznie dziękujemy paniom z sekretariatu 😀

Klasa 1 TR, wraz panią Roksaną Owczarzak.

Skip to content