logo_bieg_sztafeta_2022

Mistrzostwa Wielkopolski w Przełajowych Biegach Sztafetowych

W słonecznym dniu 12 października 2022 roku na Hipodromie Wola w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Przełajowych Biegach Sztafetowych. Do rywalizacji stanęły 24 drużyny. Każda z nich składała się z sześciu zawodników.

Dla chłopaków z Licealiady wyznaczona została trasa 1200 metrów. Należało pokonać nierówny, naprzemiennie piaszczysty i trawiasty, teren z trudnym podbiegiem i przekazać pałeczkę następnemu startującemu. Po drugiej zmianie zajmowaliśmy czwartą lokatę.

Większą część zawodów byliśmy na siódmym miejscu. Pomimo długiego dystansu walka o najlepsze miejsca przebiegała na ostatnich metrach przed liną mety. Ostatecznie zdobyliśmy 12 pozycję.

Każdemu reprezentantowi szkoły należą się podziękowania za trud i nieprzeciętny wysiłek oraz gratulacje za dobrą pozycję wśród najlepszych biegaczy w naszym województwie.

Skład drużyny: Mikołaj Palpuchowski (1aTI), Paweł Czopek (3TB), Klaudiusz Frątczak (1TA), Mikołaj Woźniak (4TM), Mateusz Gonet (3TE), Kacper Dębicki (3TM), Krystian Kraska (2TB).

Skip to content