logo_mistrz_ZSP_piłka_2022

Klasa III TE mistrzem ZSP Września

Reprezentacja klasy III TE okazała się triumfatorem tegorocznych Klasowych Mistrzostw ZSP Września w Piłce Nożnej pokonując w pojedynku finałowym zespół klasy III TB. W walce o trzecie miejsce uczniowie klasy IV TEp pokonali zespół klasy IV TMp.

Klasowe Mistrzostwa ZSP Września w Piłce Nożnej rozgrywane były praktycznie od początku tegorocznego roku szkolnego. Aby wyłonić zwycięzcę turnieju rozegrano 29 meczów. W czwartek, 13 października przeprowadzono mecze kończące turniej.

Najpierw w pojedynku o najniższy stopień na podium gracze klasy IV TEp dość pewnie 3:1 pokonali rywali z klasy IV TMp.

Mecz finałowy pod względem sportowym stał na bardzo wysokim poziomie. Miał swoją dramaturgię związaną z przebiegiem boiskowych wydarzeń, zgromadził wokół boiska mnóstwo kibiców. Bardzo mocnym i głośnym dopingiem wspierani byli zwłaszcza gracze klasy III TE. Wynik w trakcie meczu zmieniał się co rusz. Ostatecznie, rzutem na taśmę, zwycięskiego gola na 4:3 udało się zdobyć graczom klasy III TE. Prowadzący cały czas bardzo wyrównany bój zawodnicy klasy III TB musieli uznać wyższość swojego przeciwnika.

Wszystkie klasowe drużyny, które wzięły udział w finałowej części mistrzostw uhonorowane zostały pamiątkowymi dyplomami i koszulkami z logo szkoły ufundowanymi przez Radę Rodziców. Zwycięzcy mogli wznieść w górę główne trofeum turnieju – Puchar Przechodni Dyrektora ZSP Września, który na stałe jest eksponowany w gablocie w hali sportowej.

Wyniki rozegranych meczów:

II mpr – I TA 19:0

I Tek/TR – III mpr 8:2

IV Tek p – II TE 3:4

I b TE – III mmo 3:0

II TM – III TB 3:7

IV TB – I b TB 12:0

IV TM – II TB 7:4

IV a TI – II TI 5:2

I a TI – III TE 5:6

I a TE – III TM 3:13

I TM – T a TB 2:6

IV TM p – I Tek/TR 6:1

IV TEp – II mpr 3:1

II TE – I b TE 0:1

III TB – IV TB 2:1

IV TI – III TE 1:3

I mpr – IV b TI 2:7

I a TB – IV TE 3:6

IV a TI – III TM 0:9

IV TB – III TB 1:2

IV TMp – I b TE 2:1

III TM – III TE 5:3

III TB – IV TE 5:0

IV TMp – III TE 2:4

IV TM – IV b TI 1:2

IV TEp – IV bTI 4:2

III TB – IV TEp 5:3

Mecz o 3. miejsce

IV TEp – IV TMp 3:1

Finał

III TB – III TE 3:4

Skip to content