logo_wycieczka_historia_2022

Uczniowie ZSP z wizytą w miejscach pamięci

W ramach projektu “Młodzież wrzesińska z wizytą w miejscach pamięci”, uczniowie klasy 2 TB, 2 TI i 1 TA odbyli cykl wycieczek: 13 września Fort VII w Poznaniu, 21 października Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie i 4 października Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady w Chełmnie nad Nerem.

W trakcie wyjazdów uczniowie ZSP mogli zwiedzić trzy muzea, zapoznać się z zebranymi eksponatami i poznać warunki obozowego życia. Ponadto uczniowie brali udział w warsztatach edukacyjnych, w trakcie których zmierzyli się z analizą różnych źródeł historycznych oraz próbą ich interpretacji.

Ostatnim etapem wyjazdu w miejsca pamięci była wizyta na cmentarzu w Chełmnie, gdzie spoczywają osoby mordowane w Obozie Zagłady w Chełmnie. Wyjazdy te były cenną i poruszająca lekcją, która przybliżyła uczniom tragiczne skutki II wojny światowej.

Skip to content