festiwal1

Festiwal Matematyki 2022

W dniu 29 września klasa 2 TI (technik informatyk) pod opieką nauczycielek matematyki  Moniki Idczak i  Magdaleny Zajdy uczestniczyła w wykładach na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Tegoroczny Festiwal Matematyki odbywał się pod hasłem Zastosowania.

Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów:

  • „Fraktale i  grafika komputerowa„ – słuchacze poznali pojęcie fraktala, sposób powstawania trójkąta Sierpińskiego, słynne twierdzenie Stefana Banacha oraz zastosowanie fraktali w grafice komputerowej.
  • „Dlaczego komputery potrzebują kątomierza, żeby zrozumieć, co do nich  mówimy?”- prowadzący opowiadał o programie Word2vec, który jest mostem między światem tekstu, a światem liczb.

Na wydziale można było również obejrzeć wystawę zastosowań matematyki oraz starych komputerów.

Skip to content