logo_Arboretum_2022

W minionym tygodniu klasy 1TA oraz 4TAp (technik architektury krajobrazu) pod opieką nauczycieli Moniki Sitko, Piotra Jóźwiaka oraz Hanny Piątek zwiedzili ogrody pokazowe w miejscowości Frank oraz najstarszy w Polsce ogród dendrologiczny położony w miejscowości Wirty nad Jeziorem Borzechowskim.

Spacerując przez ogrody można było zobaczyć wiele gatunków bylin zaaranżowanych w rozmaitych układach, ciekawie wycięte formy drzew i krzewów, labirynty roślinne oraz  cechy charakterystyczne dla poszczególnych epok architektury krajobrazu.

Po tej wizycie udaliśmy się do arboretum Wirty, którego powierzchnia zajmuje 33,61 ha. Przewodnik oprowadził nas po głównych szlakach, zdradzając ciekawostki o wybranych gatunkach. Można tam było podziwiać blisko 145 gatunków, odmian i form roślin iglastych i 310 liściastych, a także około 150 gatunków runa leśnego. Perełką ogrodu jest jedyny w Polsce okaz orzecha pośredniego. Sam układ ogrodu jest podzielony na część parkową – bardziej zaplanowaną i leśną – naturalistyczną z dolinkami i rzekami. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne ognisko, na którym prócz tradycyjnie pieczonych kiełbasek można było skosztować grillowanego sera oraz warzyw.

Skip to content