logo_KNM_2022

Matematyczne konkursy internetowe

Koło Naukowe Matematyki Politechniki Wrocławskiej  serdecznie zaprasza uczniów naszej szkoły na VIII edycję Matematycznych Pojedynków oraz III edycję (z)Łam-i-główek!

Matematyczne Pojedynki to internetowy konkurs odbywający się poprzez Zooma. Modyfikacją jaką wprowadziliśmy w tym roku jest etap Preeliminacji, w którym rozwiązania zadań należy przesłać do 13 listopada. Pozostałe etapy odbywają się 19-20 listopada. Nasz Konkurs jest atrakcyjny ze względu na swoją formułę, gdzie podczas etapu Pojedynków uczestnicy walczą 1 na 1 rozwiązując zadania.”

“(z)Łam-i-główki to również konkurs internetowy. Jest on podzielony na 6 tur odbywających się co tydzień. Pierwsza tura rozpocznie się 17 września, natomiast ostatnia zakończy się 29 października. Do ostatecznej punktacji będzie branych pod uwagę 5 najlepszych tur. Zadania dostosowane będą do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rozwiązywaniem łamigłówek, więc zachęcamy do udziału każdego.”

Po więcej informacji oraz przykładowe zadania zapraszamy na stronę internetową: http://knm.im.pwr.wroc.pl/

Warto również śledzić wydarzenie (z)Łam-i-główki oraz fanpage’a Matematycznych Pojedynków na Facebooku.

Skip to content