logo_sportowcy_ZSP_2022

Radosne podsumowanie. Sportowcy ZSP Września z osiągnięciami jak nigdy dotąd

Miniony rok szkolny był wyjątkowy jeżeli chodzi o osiągnięcia sportowe szkolnych reprezentacji Zespołu Szkół Politechnicznych. Sportowcy ZSP Września osiągnęli sukcesy, które nie miały jeszcze miejsca w historii szkoły. Reprezentanci szkoły przechodząc poszczególne szczeble eliminacji w grach zespołowych pięciokrotnie występowali w Finałach Wojewódzkich Licealiady, rozgrywek prowadzonych przez SZS „Wielkopolska”. Przyniosło to złote medale i tytuł szkolnego mistrza Wielkopolski w futsalu i piłce nożnej, brązowe medale w piłce siatkowej chłopców i siatkówce plażowej chłopców oraz 9. miejsce w koszykówce 3×3 chłopców.
Dodatkowo poprzez aplikowanie do organizacji imprez sportowych i przeprowadzanie ich na wysokim poziomie organizacyjnym szkoła stała się rozpoznawalna w całej Wielkopolsce. W ramach rozgrywek organizowanych przez SZS „Wielkopolska” ZSP Września przypadło w udziale zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch finałów wojewódzkich, jednego półfinału wojewódzkiego, trzech finałów Rejonu Poznań Teren Wschód i pięciu mistrzostw powiatu.
W klasyfikacji punktowej prowadzonej przez SZS „Wielkopolska” ZSP Września uplasował się na 27. miejscu w gronie 166 sklasyfikowanych szkół ponadpodstawowych. Nie do pobicia okazał się wynik osiągnięty przez ZSP Września w grach zespołowych chłopców. W nieoficjalnej klasyfikacji reprezentanci szkoły gromadząc 252 punkty okazali się najlepsi w Wielkopolsce wyprzedzając zwycięzcę ogólnego rankingu – LO w Turku mające w tej kategorii na swoim koncie 231,5 punktu.
Spośród innych wrzesińskich szkół ponadpodstawowych w rankingu SZS „Wielkopolska” LO Września uplasowało się na 67. miejscu, ZSZ nr 2 Września na 125. miejscu, a ZSTiO Września na 155. miejscu.

Skip to content