logo_wynalazczosc_2022

Znawcy wynalazczości z całej Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim – w tym nasze ekonomistki!

W dniach 27 – 28 maja 2022r. Julia Świercz i Zofia Zaworska z klasy 2 Tek (technik ekonomista) wzięły udział w finale 48 edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok B w Ostrowcu Świętokrzyskim jako reprezentantki okręgu Wielkopolska Północna.

Finał rozpoczął się już 12 maja 2022r. od testu, w którym brali udział najlepsi uczniowie z poszczególnych okręgów, którzy z najlepszym wynikiem kontynuowali zmagania w miniony weekend w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na ekonomistki czekały cztery zadania praktyczne ze znajomości: Prawa Własności Przemysłowej i historii wynalazków, m.in.: prawidłowe zgłoszenie projektu wynalazczego czy znajomość dokładnej daty wynalezienia wyrobu wraz z nazwiskiem wynalazcy. Po bardzo wymagającej rozgrywce w sobotę 28 maja 2022r., przed ogłoszeniem wyników, Julia i Zosia wraz z koordynatorką olimpiady panią Małgorzatą Głowacką – nauczycielką przedmiotów ekonomicznych, zostały zaproszone na zwiedzanie Polskiej Fabryki Porcelany Ćmielów (uczennice dostały pięknie wykonane filiżanki) oraz na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki oraz Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Na koniec dnia ekonomistki poznały długo wyczekiwane wyniki i zmęczone wróciły z tytułami finalistek 48 edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok B, które uprawniają do zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Dziewczynom bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy sukcesu!

Skip to content