logo_wizyta_2022

Wizyta uczniów z Wolfenbüttel w ramach projektu Erasmus+

W ramach kolejnej mobilności projektu Erasmus+ “Von der Teilung bis zur Zusammenarbeit – wir schweißen Europa zusammen!/Od podziału do współpracy. Zespalamy Europę!” dziewięciu uczniów wraz z opiekunami p. Gero Galubą i p.Torsetenem Hartmannem z  partnerskiej szkoły CGLS w Wolfenbüttel przebywało we Wrześni. Wizyta trwała od 16.05 do 20.05.2022.

Głównym celem przyjazdu niemieckich partnerów do naszej szkoły było zrealizowanie zadania projektowego, jakim była częściowa renowacja ogrodzenia cmentarza ewangelickiego w Sokolnikach. Po wcześniejszym przygotowaniu w czasie pobytu naszych uczniów w Niemczech  metalowych słupków ogrodzeniowych nastąpił ich montaż  na cmentarzu w Sokolnikach, którym opiekują się uczniowie i nauczyciele z ZSP.

Obie grupy uczestniczące w projekcie zwiedziły Instytut Centrum Doskonałości Badań Kół Zębatych Akademii Kaliskiej. Odwiedziliśmy również Muzeum Emigracji w Gdyni i zabytki miasta Gdańska.

W programie pobytu był czas na zwiedzanie okolicy, wspólny posiłek lub po prostu na bycie razem.

Po tak pracowitym, ale zarazem mile spędzonym, wspólnym czasie, jesteśmy pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie, które są dodatkowym efektem działań w ramach projektu Erasmus+.

Skip to content