logo_reprezentacja_ZSP2022

Piłkarze ZSP Września z dubletem

Niesamowitym osiągnięciem mogą się chwalić reprezentanci Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni, którzy do złotego medalu Licealiady w futsalu dorzucili złoty medal w piłce nożnej. Rzadko spotykanym dokonaniem wpisali się na stałe do historii sportu szkolnego.
Mistrzostwo Wielkopolski wśród szkół ponadpodstawowych w futsalu zawodnicy ZSP Września zdobyli w dniu 04.04.2022r. podczas finału wojewódzkiego zorganizowanego w Krobii. Do tego historycznego osiągnięcia w dniu 28.04.2022r. dołożyli kolejne zdobywając złoty medal Licealiady w piłce nożnej.
Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej w ramach XXIII Licealiady rozegrano w Kaliszu. Do rywalizacji przystąpiło siedem najlepszych drużyn z poszczególnych rejonów, na które podzielone jest województwo wielkopolskie w ramach rozgrywek prowadzonych przez SZS „Wielkopolska”.
W pierwszym etapie zawody w Kaliszu prowadzono na dwóch boiskach typu orlik. W decydującej fazie rywalizacja przeniosła się na boisko główne. W drodze losowanie uczestniczące w zawodach drużyny podzielono na dwie grupy. Reprezentanci ZSP Września trafili do grupy trzyzespołowej rywalizując z drużynami III LO Kalisz i ZSE-U Żychlin. Po wygraniu obu meczów grupowych wrześnianie jako pierwsi  zameldowali się w półfinale turnieju.  Aby być już pewnym zdobytego medalu piłkarze ZSP Września musieli pokonać reprezentantów ZS nr 3 Szamotuły. Mecz wygrali pewnie 4:1 i mogli szykować się do pojedynku finałowego.
Najważniejszy mecz turnieju, w którym wrześnianie zmierzyli się z ZSOiZ Krobia okazał się niezwykle zacięty. O jego losach zadecydowała jedna bramka. Szalę zwycięstwa na stronę wrześnian przechylił Wiktor Strzelczyk zdobywając gola na 3. min przed zakończeniem meczu. Chwilę wcześniej gracze z Krobi nie wykorzystali gry w przewadze jednego zawodnika.
Podczas podsumowania turnieju wyróżnienie indywidualne,  statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Bartosz Grajkowski (ZSP Września).
Wyniki meczów grupowych
Grupa A
ZSOiZ Krobia –CKZiU Złotów 2:0
IV LO Kalisz – ZS nr 3 Szamotuły 1:3
ZS nr 3 Szmotuły – ZSOiZ Krobia 0:1
IV LO Kalisz – CKZiU Złotów 1:5
ZS nr 3 Szamotuły – CKZiU Złotów 4:3
ZSOiZ Krobia – IV LO Kalisz3:2

Grupa B
III LO Kalisz – ZSP Września 1:3
ZSE-U Żychlin – ZSP Września 0:2

Półfinał A
ZSP Września – ZSZ nr 3 Szamotuły 4:1

Półfinał B
ZSOiZ Krobia – III LO Kalisz 4:0

Mecz o 5. miejsce
ZSE-U Żychlin – CKZiU Złotów 3:1

Mecz o 3. miejsce
III LO Kalisz – ZSZ nr 3 Szamotuły 2:4

Finał
ZSP Września – ZSOiZ Krobia 1:0

Klasyfikacja końcowa turnieju
1.Zespół Szkół Politechnicznych Września
2.Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Krobia
3.Zespoł Szkół Zawodowych nr 3 Szamotuły
4.III Liceum Ogólnokształcące Kalisz
5.Zespól Szkół Ekonomiczno – Usługowych Żychlin
6.Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego Złotów
7.IV Liceum Ogólnokształcące Kalisz

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Jan Perzyński – Mateusz Chojnacki, Dawid Cieślak, Mikołaj Czajczyński, Jędrzej Czajczyński, Tymoteusz Graczyk, Bartosz Grajkowski, Michał Wielowski, Marcin Spychalski, Wiktor Strzelczyk

Opiekun zespołu: Robert Czerniak

Skip to content